- Improved version: From now on the fuse is accessible from the outside
- Bluetooth function only in conjunction with the 851007 Bluetooth module (free app for Android and iOS)
- Battery type adjustable: GEL, lead-acid, AGM, LiFePO4 batteries
- Two battery outputs
- Max. Input voltage is 50 V
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 851006
| battery type: | Blei-Säure / AGM / Gel / Lithium |
| Voltage: | 12 V |
| Solar module power max.: | 350 Wp |
| Solar panel voltage/current max.: | 50 V |
| Charging current max.: | 25 A |
| Current consumption max.: | 50 A |
| Length: | 147 mm |
| Width: | 74 mm |
| Height: | 40 mm |
| Weight: | 400 g |
Notwendiges Zubehör
Recommended Accessories
851004
851007
851321
851310
851010
851007
80260
85222
851151
82281
M85317
M85126
M85159
M85224
M85006
851011
853022
810201
81312
81313
81057
850832
8523899
82509
810220
851317
851316
851315
912986
M84033
M851580
M853066
81028
81280
851005