- High quality plastic instead of brass
- With ceramic cartridge
- Harmoniously fits almost any washroom or kitchen interior
- Fine regulation for temperature and water flow
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 63052
Further specifications:
- Slab thickness max. 26 mm
- Hose connection 10 mm
| Height: | 120 mm |
| Length: | 150 mm |
| Discharge height: | 100 mm |
| Outlet length: | 115 mm |
| Rotation range: | 360 ° |
| connection: | 10 mm Schlauch |
| Hose length : | 60 cm |
| Switching capacity max.: | 4 A |
| Cut-off pressure: | 6 bar |
| Bore: | Ø 33 mm |
| Weight: | 260 g |
| colour: | Chrom |
| material: | kunststoff |
630551
63014
63091
63072
631178
63462
63086
630602
63054
63046
63021
63018
E3571
E2937