- Completely brass
- With high quality ceramic cartridge
- With long spout
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 63072
Further specifications:
- Plate thickness max. 40 mm
- 1 single lever mixer
| Discharge height: | 155 mm |
| Outlet length: | 215 mm |
| Rotation range: | 360 ° |
| connection: | Copper pipe connection for 10 mm hose |
| Hose length : | 60 cm |
| Switching capacity max.: | 4 A |
| Cut-off pressure: | 6 bar |
| Bore: | Ø 33 mm |
| Weight: | 850 g |
| colour: | Chrome |
| material: | Brass |
63052
63018
63014
631178
SA247
63091
63462
63086
630602
63019
E3571
E2937