- Lightweight construction due to plastic design
- With aerator
- With integrated on/off switch
- Durable sealing technology from the household.durable sealing technology from the household
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 63014
| Height: | 125 mm |
| Outlet length: | 170 mm |
| Rotation range: | 40 ° |
| connection: | 10 mm hose |
| Thread: | 1" |
| Switching capacity max.: | 6 A |
| Cut-off pressure: | 3 bar |
| Bore: | Ø 33 mm |
| colour: | Chrome |
| material: | plastic |
Comet-Pumpen Systemtechnik GmbH&Co.KG
Industriestr. 5
37308 Pfaffschwende
DE
[email protected]
https://www.comet-pumpen.de/
E6847
66501
63019
63018
620141
61444
47117
82106
630602
63052
63091
63072
631178
E6847
E10300
65020
63462
631351
63134
63086
630791
63079
63077
63069
630661
630551
63055
630273
63018
63015
63002
13206R
E2937