- Clear design
- With ceramic cartridge
- Pressure water resistant
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 63027
Further specifications:
- Thread length: 40 mm
| Height: | 160 mm |
| Outlet length: | 160 mm |
| connection: | 10 mm Schlauch |
| Thread: | 1" |
| Hose length : | 35 cm |
| Switching capacity max.: | 6 A |
| Cut-off pressure: | 3 bar |
| Bore: | Ø 33 mm |
| colour: | Chrom |
| material: | kunststoff |
Comet-Pumpen Systemtechnik GmbH&Co.KG
Industriestr. 5
37308 Pfaffschwende
DE
[email protected]
https://www.comet-pumpen.de/
631178
63091
63033
631351
631341
63082
63072
63064
63052
63018
63014
E3571
E2937