- UV resistant tinted acrylic glass hood
- Interior frame with pleated darkening, mosquito protection and magnetic closure
- 2 openers for safe and even opening
- Without forced ventilation
- with LED warm white
- Ready for installation: Is glued to the vehicle roof and screwed from the inside
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 318021
| lighting: | Ja |
| Wall thickness min: | 28 mm |
| Wall thickness max: | 50 mm |
| Cut-out dimension width: | 402 mm |
| Cut-out height: | 402 mm |
| External width : | 53.3 cm |
| External length : | 49 cm |
| External height : | 12 cm |
| Opening angle: | 50 ° |
| Colour of inner frame: | Weiß |
| Max. Speed: | 130 km/h |
| Weight: | 3.8 kg |
| color disc: | Getönt |
Ersatz Dichtung für Dachhaube 318020/318021, 1,6m
Notwendiges Zubehör
Recommended Accessories
420603
M31650
M316501
510370
294113
M318801
M31880
60120
441982
66028
59699
57129
50081
50075
47159
361861
M31851
31888
50081
361861
82999
532311
853041
372319
M93935
M31610
M50000
39827
1569001
1569012
M36160
M318902
929551
462080
318027
42151
32263
510370
294113
13505
M31344
M31710
M318500
35916
M31625
M315002
M31650