- For showers
- Pressure resistant
- Temperature resistant
- Chrome
€87.95 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
- Order number: 630730
For shower faucets. Modern plastic faucet for kitchen and washroom with ceramic cartridge. With... more
For shower faucets. Modern plastic faucet for kitchen and washroom with ceramic cartridge. With 10 mm hose connections for mounting in the countertop (max. plate thickness 21 mm), without awkward contortions. Series product at ADRIA.
| Height: | 40 mm |
| connection: | 10 mm hose |
| Thread: | 1/2" |
| Hose length : | 60 cm |
| Switching capacity max.: | 4 A |
| Cut-off pressure: | 6 bar |
| Bore: | Ø 39 mm |
| Weight: | 170 g |
| colour: | Chrome |
| material: | plastic |
Related links to "Undercounter mixer Twist - chrome"
E3571
€23.30
*
2 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
2 immediately available
63084
€93.95
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
63010
€40.55
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
63136
€82.95
*
4 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
4 immediately available
630612
€55.95
*
3 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
3 immediately available
63060
€54.95
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
63017
€52.20
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
63004
€58.60
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
44213
€1.10
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
904489
€4.50
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available