- Exclusive gray mottled fabric
- Comfortable seating position with 4-way adjustable backrest
- Very small pack size
- Aluminum frame
- Incl. transport bag
- Dark wood armrests
- Loadable up to 100 kg
- From the HOLIDAY TRAVEL series
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 920311
Further specifications:
- Material armrest: Dark real wood
| Width : | 60 cm |
| Height : | 109 cm |
| Depth : | 68 cm |
| Seat width: | 48 cm |
| Seat height: | 42 cm |
| Seat depth: | 45 cm |
| Backrest height : | 67 cm |
| Resilience: | 100 kg |
| Weight: | 4.8 kg |
| Packing width: | 28 cm |
| Packing dimension height: | 90 cm |
| Packing depth: | 15 cm |
| Material frame: | Aluminium |
| colour: | Grau |
| Frame color: | Silber |
| bag: | Ja |
Notwendiges Zubehör
Recommended Accessories
920312
920312
9105491
910573
9105497
706474
801306
801300
60026
38063
38062
929080
919841
919266
919265
916861
920319
920315
59033
66420
908966
908962
63180
59678
910211
60139
85278
66400
M900212
595005
64056
63151
631371
59548
430631