- Control by thermostat
- Air exchange within seconds
- Aerodynamic: no need to mount an additional spoiler
- Mounting with self-tapping screws, wide and reinforced frame
- With 2 sturdy mosquito nets
- Permanent ventilation
- Fly screen standard aluminum
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 36180
Automatically or manually controlled thermostat. Air exchange within seconds. Pleasant climate in the living room. Especially suitable for toilet rooms - continuous ventilation. Powerful fan with 5 speeds (3 for ventilation and 2 for exhaust). Easy reversal of the direction of rotation. With 2 sturdy mosquito nets. Double glazed, Crystal, TÜV approved. Roof hood aerodynamic with inner frame in elegant design.
Technical data:
- Supply: 12 V
- Power consumption: 36 W
- Min. current draw: 0.3 A
- Max. Current draw: 3 A
- Max. Air Delivery: 35 m3/min
- Continuous Ventilation: 80 cm²
- Outer Frame Color: White
- Interior Frame Color: Ivory
- roof hood
- inner frame
- outer frame
- fan
- fixing material
- instruction
| Fan: | Ja |
| lighting: | Nein |
| Cut-out dimension width: | 390 mm |
| Cut-out height: | 390 mm |
| External width : | 45.5 cm |
| External length : | 45.5 cm |
| External height : | 8.5 cm |
| Roof thickness: | 30-45-45 mm |
| Colour of inner frame: | Weiß |
| Weight: | 4.6 kg |
| color disc: | Crystal (Milchglasoptik) |
Glass Crystal - 400 x 400 mm
Handrat Turbo Vent
Platine Turbo Vent
Gitter TurboVent
Befestigungsstift Ersatzhaube Vent
Öffnungsvorrichtung weiß Turbo Vent
Platine Turbo Vent P3
Fiamma S.P.A.
Via San Rocco, 56
21010 Cardano al Campo
IT
[email protected]
https://www.fiamma.it/de/
35942
35943
M31877
39834
35923
36188