- Can be used for fresh and waste water
- 4 mm wall thickness
- Drinking water law
- Break and impact resistant
- Frostproof
- 150 L capacity
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 61158
Universal tank for hanging mounting with straps.
Further specifications:
- Wall thickness: 4 mm
- Weight: 9.1 kg
- 1 150 L universal water tank
| Content in litres: | 150 l |
| Length: | 630 mm |
| Height: | 270 mm |
| Width: | 930 mm |
| Strength: | 4 mm |
| Weight: | 9.1 kg |
| material: | PE |
| colour: | Weiß |
| installation site: | Unterflur |
M61061
611002
61039
61034
642005
M318000
611004
611003
61004
E7967
61199
E100402
620141
61112
61109
61107
61101
61054
61007