- Top model among cassette toilets
- Holding tank on wheels and with folding handle for pulling
- Easy cleaning because mechanism in holding tank removable
- LED level indicator for holding tank and fresh water (not all models)
- Service throughout Europe
- Electric flushing
- Control opening right or left (in seat position)
- In easy to clean white plastic
- Low weight
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 671121
Further specifications:
- Flushing: electric
- Full level indicator fecal tank: electric - three-stage
- External ventilation: standard
- Faecal tank with wheelsb: yes
- Mounting direction door 3: upright
- Operation opening: left
| Width: | 670 mm |
| Depth: | 400 mm |
| Height: | 512 mm |
| Seat height: | 47.3 cm |
| material: | kunststoff |
| Resilience: | 120 kg |
| Weight: | 8.1 kg |
| Holding tank capacity: | 19.3 l |
| colour: | Weiß |
| Voltage: | 12 V |
57092
53058
M532870
52056
612121
63113
57163
52663
671101
57076
57051
57034
57032
57030
57028
53228
52640
52010
52000
51103
10694S
E7178
91355