- Anti-slip surface
- Aluminum step
- Extended in only 1.5 seconds
- Emergency manual control available
- 12 V connection
€289.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 92372
Equipped with a powerful 12 V motor that retracts and extends in 1.5 seconds and a steel... more
Equipped with a powerful 12 V motor that retracts and extends in 1.5 seconds and a steel structure with a load capacity of up to 200 kg. Step made of aluminum to enable performance with low weight.
| Width: | 460 mm |
| Outer width: | 543 mm |
| Step width: | 482 mm |
| Voltage: | 12 V |
| Current consumption: | 2.5 A |
| Resilience: | 200 kg |
| Weight: | 5.5 kg |
| colour: | Metall |
Related links to "Series T electric 12 V step - 480 mm"
Available downloads:
LCI Italy S.r..l
Via Etruria 1
50026 San Casciano (FI)
IT
[email protected]
https://www.lippertcomponents.eu/
923721
€299.00
*
6 x available at the central warehouse
6 available
92355
€330.00
*
10 x available at the central warehouse
10 available
923772
€352.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment