- Finishes: white, translucent white and clear
- Has a removable mosquito screen on the outside that keeps dirt and insects out. Very easy to clean
€124.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 360754
Crank roof canopy for living room, toilat, bedroom and so on. Light and airy, with blackout blind... more
Crank roof canopy for living room, toilat, bedroom and so on. Light and airy, with blackout blind and mosquito net. Made of impact resistant, weatherproof plastic. Aerodynamic shape provides high contact pressure and tightness. Wide overhanging outer dome provides protection even in heavy rain. Control crank knob is on the side, creating a completely free opening.
| Fan: | Nein |
| lighting: | Nein |
| Wall thickness min: | 25 mm |
| Wall thickness max: | 60 mm |
| Cut-out dimension width: | 400 mm |
| Cut-out height: | 400 mm |
| External width : | 45.9 cm |
| External length : | 47.2 cm |
| External height : | 7.8 cm |
| Opening angle: | 40 ° |
| Colour of inner frame: | Weiß |
| Weight: | 3.2 kg |
| color disc: | Milchglas |
Related links to "Roof hood Omni-Vent 40 x 40 cm - Manual"
360914
€96.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
M318028
€319.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
360763
€314.00
*
8 x available at the central warehouse
8 available
360752
€124.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
36024
€12.20
*
3 x available at the central warehouse
3 available
35910
€56.90
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment