- Can be opened on all 4 sides
- Double glazing
- Foldable mosquito net frame
- With forced ventilation
- Blackout blind sold separately
€74.70 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 360573
Space-saving roof hood can be opened to 4 sides in frosted glass look with folding mosquito net... more
Space-saving roof hood can be opened to 4 sides in frosted glass look with folding mosquito net frame & forced ventilation, blackout blinds sold separately.
Optional separately available: blackout blinds art. no. E1231 (roller blind beige), E1086 (roller blind gray), E4168 (roller blind white).
| Fan: | Nein |
| forced ventilation: | Mit |
| lighting: | Nein |
| Cut-out dimension width: | 400 mm |
| Cut-out height: | 400 mm |
| External width : | 46 cm |
| External length : | 46 cm |
| External height : | 9.1 cm |
| Corner radius: | 28 mm |
| Roof thickness: | 24-56-56 mm |
| Colour of inner frame: | Beige |
| Weight: | 2.39 kg |
| color disc: | Milchglas |
Related links to "Roof light model 42 400 x 400 mm in frosted glass look with mosquito net - interior frame Beige"
1
36067: Replacement glass for 36064, 36057
Replacement glass with fittings in beige for roof hatch cover
Replacement glass with fittings in beige for roof hatch cover
€77.20
1
36100: Moskitonetzrahmen beige
Moskitonetzrahmen beige mit Moskitonetz
Moskitonetzrahmen beige mit Moskitonetz
€24.00
MPK GmbH & Co. KG
Friedrich-Ebert-Str. 298-300
58566 Kierspe
DE
[email protected]
https://www.mpk-rooflights.com/
E1231
€52.30
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
38062
Content
0.31 l
(€43.55
* / 1 l)
€13.50
*
2 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
2 immediately available
92307
€71.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
360752
€124.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
318020
€104.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
468615
€3.20
*
€1.70
*
Items limited available at the central warehouse
Limited available
35913
€76.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment