- With a handle steplessly adjustable up to 50°.
- Automatic locking and unlocking
- Glass slightly tinted as smoked glass
- Double-walled frame for better insulation
- Aerodynamic glass hood
- Very flat hood with double glazing
- Without continuous ventilation
- Frame color white
€553.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 3592
| Fan: | Nein |
| engine: | nein |
| forced ventilation: | Ohne |
| lighting: | Ja |
| Wall thickness min: | 25 mm |
| Wall thickness max: | 60 mm |
| Cut-out dimension width: | 500 mm |
| Cut-out height: | 700 mm |
| External width : | 58.3 cm |
| External length : | 81.5 cm |
| Height above roof: | 105 mm |
| Corner radius: | 23 mm |
| Opening angle: | 50 ° |
| Colour of inner frame: | Weiß |
| Air flow rate: | 1.5 m³/h |
| Max. Speed: | 130 km/h |
| Weight: | 8.2 kg |
| color disc: | Smoke |
Related links to "Roof hood Vision Star L pro w. LED, 700x500mm, white, smoked glass, double pl"
1
359321: Side panels with LED illumination
For VisionStar L pro without illumination - Art. 35922
For VisionStar L pro without illumination - Art. 35922
€122.00
1
35934: Retrofit inner frame for VisionStar L pro - With LED lighting
70 x 50 cm interior frame with LEDs
70 x 50 cm interior frame with LEDs
€259.00
1
E11750: Öffnungsmechanismus kpl.
Öffnungsmechanismus weiß f.VisionStar L pro
Öffnungsmechanismus weiß f.VisionStar L pro
€59.50
MPK GmbH & Co. KG
Friedrich-Ebert-Str. 298-300
58566 Kierspe
DE
[email protected]
https://www.mpk-rooflights.com/
36165
€809.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
M36240
From €619.00
*
2 x available at the central warehouse
2 available
M31877
€329.00
*
From €296.00
*
Items limited available at the central warehouse
Limited available
65512
€380.00
*
5 x available at the central warehouse
5 available
39833
€316.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
M31920
€130.00
*
€117.00
*
Items limited available at the central warehouse
Limited available
35922
€409.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
36020
€166.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment