- Designed for roof or sidewall ventilation applications
- White LED lighting
- Ø 15 cm exhaust fan with manual flap
- Lockable lid with one-hand operation at the push of a button
- Removable bezels make cleaning a breeze
- For 2.5 cm roof thicknesses - extensions up to 15 cm available
- Fan guard included, for side panel applications
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 39837
Technical Specifications:
- Built-in rain guard: Yes
- Rain sensor: No
- Electric opening flap: No
- Thermostat: No
- Inlet and outlet: Outlet only
- Ceiling controls: Yes
- Remote control: No
- Optional wall controls: No
| Input voltage : | 12 V |
| Blower levels: | 1 K |
| External width : | 15 cm |
| External length : | 15 cm |
| Air diffuser Mass Width : | 2220 mm |
| Air distributor Mass Length : | 220 mm |
| Air distributor Mass height : | 75 mm |
| Wall thickness min: | 26 mm |
| Wall thickness max: | 150 mm |
| colour: | Schwarz |
| Weight: | 1.5 kg |
AIRXCEL EUROPE
Via apollonio 11
36061 Bassano del Grappa (VI)
IT
[email protected]
https://airxcel.eu/de/
39828
318509
61044
39829
M318028
515712
32263
294111
39834
M31617
15096
46284
13253
13500
13252
13204
93792
93791
901211
901151