- Plastic fitting with integrated on/off switch
- Water pressure resistant up to 3 bar, switch loadable up to 6 A
- With 170 mm spout
- Thread length 30 mm, motor bore 33 mm, thread 1 inch
- Suitable for installation heights up to 40 mm (sink with fold-down lid)
- Connections: Nylon flex hoses 10 mm
€59.95 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 63024
- 1 single lever mixer
| Height: | 40 mm |
| Outlet length: | 150 mm |
| connection: | 10 mm Schlauch |
| Thread: | 1" |
| Switching capacity max.: | 6 A |
| Cut-off pressure: | 3 bar |
| colour: | Chrom |
| material: | kunststoff |
Related links to "Single lever mixer Florence"
Comet-Pumpen Systemtechnik GmbH&Co.KG
Industriestr. 5
37308 Pfaffschwende
DE
[email protected]
https://www.comet-pumpen.de/
721925
€3,179.00
*
6 x available at the central warehouse
6 available
930938
€17.99
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
721954
€35.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
720572
€16.99
*
6 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
6 immediately available
721913
€175.00
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
52701
€6.30
*
2 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
2 immediately available
51010
Content
2.977 m²
(€13.42
* / 1 m²)
€39.95
*
8 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
8 immediately available
83708
€4.70
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
811525
€37.95
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
70554
€1,269.00
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
630602
€68.22
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available