- Loadable up to 150 kg
- Divisible and practical to store
- Soft-close system
- Incl. toilet paper holder
€29.00 *
€32.50 *
(10.77% Saved)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items limited available at the central warehouse
Limited available
- Order number: 660508
Divisible bucket toilet, with soft-close system, toilet paper holder and storage compartment,... more
Divisible bucket toilet, with soft-close system, toilet paper holder and storage compartment, made of sturdy plastic. With removable 7l bucket, ideally suited for camping, caravanning and boats, divisible and thus space-saving storage.
Further specifications:
- Color: gray
- Load capacity: up to 150 kg
- 1 toilet including toilet seat and toilet lid
- 1 7 L bucket
- 1 toilet paper holder/storage tray
| Width: | 420 mm |
| Height: | 240 mm |
| Length: | 420 mm |
| Seat height: | 40 cm |
| material: | PP |
| Resilience: | 150 kg |
| Weight: | 2.2 kg |
| Holding tank capacity: | 7 l |
| colour: | grey |
Related links to "Divisible toilet"
66367
€2.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
66368
€2.99
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
66369
€3.90
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
919265
€14.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
660570
€29.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
660505
€16.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
66400
€1,440.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
660500
€1,400.00
*
5 x available at the central warehouse
5 available