- Maximum comfort, maximum hygiene
- Practical venting button for splash-free emptying
- High quality plastic
- 3 years warranty
Prices incl. VAT plus shipping costs
- Order number: 660102
With floor mounting (Hold Down Kit). A kit for mounting the Porta Potti anywhere on the floor of your vehicle. A simple handle releases the toilet. Through this kit, your mobile toilet is a convenient and relatively inexpensive alternative to the installation of a gray water tank.
| Width: | 342 mm |
| Depth: | 382 mm |
| Height: | 315 mm |
| Seat height: | 30.8 cm |
| material: | kunststoff |
| Resilience: | 120 kg |
| Weight: | 3.3 kg |
| Rinse water level indicator: | Nein |
| Waste-holding tank level indicator: | Ja |
| Flushing water tank capacity: | 10 l |
| Holding tank capacity: | 10 l |
| colour: | Weiß |
Screw cap fresh water tank series 100+300, white
66355
19245
420603
318020
1053812
M31590
M461600
10799
13507
66029
706641
66334
61010
59499
10794
83393
135011T
13250
936280
660511
52114
660570
660571
M61114
10538120
61027
10672
71440
660507
713544
59015
M19202
M318500
713572
13507
66355
61199
13254
13206C
67115