- More comfortable ambience due to turned seats
- Simplified boarding and disembarking
€317.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
- Order number: 59633
Flat base driver's side. For original seats MB Sprinter/VW Crafter from year 05/2006. swivel seat... more
Flat base driver's side. For original seats MB Sprinter/VW Crafter from year 05/2006. swivel seat including handbrake lowering.
| vehicle type: | Mercedes Sprinter / VW Crafter |
| vehicle manufacturing year: | 2006-2016 |
| installation site: | Fahrerseite |
| Length: | 470 mm |
| Width: | 460 mm |
| Height: | 47 mm |
| material: | Stahl |
| colour: | Schwarz |
| Weight: | 19.95 kg |
Related links to "Swivel console MB Sprinter and VW Crafter - swivel seat driver's side from 2006"
1
E10421: Mounting kit with hand brake lowering disc
for revolving console Sprinter/Crafter 2006 driver's side
for revolving console Sprinter/Crafter 2006 driver's side
€28.00
Sportscraft Fahrzeugtechnik GmbH
Maistr. 45
80337 MĂĽnchen
DE
[email protected]
http://www.sportscraft.de/
59634
€317.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
59655
€239.00
*
Items limited available at the central warehouse
Limited available
59532
€314.00
*
8 x available at the central warehouse
8 available
59334
Content
1 pcs.
€239.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
E7860
€254.00
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
59634
€317.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
59502
€279.00
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
59476
€240.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment