- With integrated headrest
- The classic
€605.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
6 x available at the central warehouse
6 available
- Order number: 592055
Pilot seat in classic look with integrated headrest. Note: Sportscraft seats may be used in... more
Pilot seat in classic look with integrated headrest.
Note: Sportscraft seats may be used in Germany for motorhomes and cars if there is no seat recognition in the vehicle. Outside Germany, the use must be clarified with the regional TüV.
| Height : | 92 cm |
| Seat height: | 10 cm |
| Backrest height : | 82 cm |
| Seat width: | 62 cm |
| Seat depth: | 52 cm |
| colour: | Schwarz/Grau |
| Decor: | Ara |
| Weight: | 17 kg |
Related links to "Pilot seat S 5.1 - Macaw Black / Grey"
Sportscraft Fahrzeugtechnik GmbH
Maistr. 45
80337 München
DE
[email protected]
http://www.sportscraft.de/
834511
€115.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
59254
€1,969.00
*
2 x available at the central warehouse
2 available
59436
€671.50
*
€579.00
*
3 x available at the central warehouse
3 available
594056
€1,060.00
*
7 x available at the central warehouse
7 available
59356
€970.00
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
592131
€719.00
*
4 x available at the central warehouse
4 available
592103
€719.00
*
8 x available at the central warehouse
8 available