- Waterproof and UV resistant
- Double sealing provides optimum insulation
- Special push-button locks allow the flaps to close securely so that they cannot pop open unexpectedly or be forced open
- For horizontal or vertical installation
- Easy to install yourself: Thetford service flaps can be easily installed by yourself
- For wall thicknesses from 23 - 39 mm
- With 3 locks
€176.00 *
Prices incl. VAT plus shipping costs
3 x available at the central warehouse
3 available
- Order number: 661568
- 1 suitcase flap frame
| Outer dimension width: | 1108 mm |
| Outer dimension height: | 346 mm |
| Cut-out dimension width: | 1069 mm |
| Cut-out height: | 299 mm |
| Wall thickness min: | 23 mm |
| Wall thickness max: | 39 mm |
| Quantity locks: | 3 |
| colour: | Weiß |
Related links to "Cassette door model 7 - White"
713507
€669.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
318020
€104.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
52449
€19.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
35007
€939.00
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
524501
€2.90
*
2 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
2 immediately available
50071
Content
0.29 l
(€48.10
* / 1 l)
€13.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment