- Atmospheric lighting for indoor and outdoor
- Pleasant, bright warm white light color
- Dimmable
- Self-adhesive
- Can be shortened after every 3rd LED
€44.90 *
Content:
5 Laufende(r) Meter
(€8.98 *
/ 1 Laufende(r) Meter)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
- Order number: 83171
The Carbest 12 V LED flex ribbon Topview is flexible shortenable and suitable for indoor &... more
The Carbest 12 V LED flex ribbon Topview is flexible shortenable and suitable for indoor & outdoor use.
Further specifications:
- Radiation angle: 360°
- Light color: Warm white
- Lifetime: 30,000 h
- Number of switching cycles: 100,000
- Dimmable: Yes (by using an external dimmer - Art. No. 831003)
- Mercury content of the lamp: 0.0mg
Note: After every third LED shortenable!
| kind: | LED-Flexband |
| Voltage: | 12 V |
| Watt: | 24 W |
| Length: | 5000 mm |
| Width: | 7 mm |
| colour: | Weiß |
| Light color: | 3000 K |
| Luminous flux: | 320 lm |
| Energy efficiency class: | G |
Related links to "12 V LED flex ribbon Topview - 5 m"
Notwendiges Zubehör
Recommended Accessories
831003
€19.90
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
82999
€9.95
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
82984
€6.95
*
Items available at the central warehouse
Ready for Shipment
83174
Content
5 lfm
(€4.98
* / 1 lfm)
€24.90
*
not in stock, can be ordered
can be ordered
831003
€19.90
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
83172
€34.90
*
4 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
4 immediately available
831003
€19.90
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available
82999
€9.95
*
1 x available in Bochum. Immediately ready for shipment
1 immediately available